Weekendowe / Zaoczne Liceum dla dorosłych w Poznaniu

Kto i kiedy może zapisać się do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych?

Liceum dla Dorosłych w Poznaniu skierowane jest do wszystkich osób, które ukończyły gimnazjum, 8 letnią szkołę podstawową lub zasadniczą szkołę zawodową i chciałyby uzyskać wykształcenie średnie.

Zapisy przyjmujemy przez cały rok!

Dlaczego warto ukończyć liceum u nas?

Nasze liceum jest placówką oświatową posiadającą uprawnienia szkoły publicznej. Oznacza to, że wydawane świadectwa są honorowane przez wszystkie szkoły policealne, a świadectwa maturalne przez uczelnie wyższe (również dzienne, publiczne) i innego rodzaju instytucje.

Otrzymujesz takie samo świadectwo jak w przypadku szkoły publicznej.

Dodatkowo, jeśli rozpoczęłaś/eś wcześniej naukę w innej szkole i z różnych przyczyn nie możesz jej ukończyć pomożemy Ci z wszelkimi formalnościami potrzebnymi do kontynuacji nauki u nas.

Zdane klasy/przedmioty w innych szkołach nie pójdą na marne. Przepiszemy Twoje oceny oraz zaliczenia i sprawdzimy czy możesz kontynuować naukę na wyższych semestrach.

Więcej argumentów, które potwierdzają, że nasza szkoła jest jedną z najprzyjemniejszych form edukacji w Poznaniu możesz poznać pod tym linkiem - Dlaczego warto uczyć się u nas?

Jak wygląda nauka w naszej szkole?

  • Zajęcia odbywają się systemem zaocznym – dwa lub trzy zjazdy w miesiącu w soboty i niedziele. Staramy się układać plan w taki sposób, aby nie zabierać Tobie całego weekendu. Najczęściej planujemy zajęcia w godzinach od 8:00 do 15:00.
  • Nauka trwa sześć semestrów w przypadku osób, które ukończyły gimnazjum lub 8 letnią szkołę podstawową (na starych zasadach). W przypadku absolwentów zasadniczych szkół zawodowych nauka trwa cztery semestry. Jeśli ukończyłeś/aś wcześniej jakąś część szkoły średniej sprawdzimy czy możemy wpisać Cię na semestr wyżej.
  • Naukę prowadzi grono doświadczonych, sympatycznych i wyrozumiałych pedagogów.
  • Wszystkie klasy wyposażyliśmy w nowoczesne środki dydaktyczne.

Wspieramy i rozumiemy różne sytuacje

Zdajemy sobie sprawę z tego, że część osób pracuje, posiada własne rodziny i inne obowiązki. Dlatego staramy się zawsze elastycznie podchodzić do każdego słuchacza i pomagać mu w uzyskiwaniu zaliczeń i zdobywaniu wiedzy.

W przypadku różnych problemów np. nagłej utraty pracy – proponujemy alternatywne formy opłaty czesnego, rozkładamy czesne na większa liczbę rat lub przedłużamy terminy płatności. 

Nam także zależy na tym abyś ukończył szkołę dlatego wspólnie ustalamy różne plany alternatywne.

Co po ukończeniu Liceum?

Możliwości są praktycznie nieograniczone. Możesz rozpocząć studia, zapisać się do szkoły policealnej np. naszej, rozpocząć kursy zawodowe, założyć własną działalność gospodarczą ,rozpocząć pracę lub po prostu cieszyć się zdobytym wykształceniem.

W naszej szkole funkcjonuje doradca zawodowy, który chętnie pomoże Tobie w podjęciu najlepszych dla Twoich możliwości i potrzeb decyzji. Jeśli tylko zechcesz, umówimy Cię na bezpłatną rozmowę z doradcą zawodowym, który sprawdzi Twoje preferencje zawodowe.

Ile to kosztuje?

Według naszych słuchaczy posiadamy jedną z najbardziej korzystnych ofert czesnego w Poznaniu. Sam decydujesz czy chcesz opłacać naukę w ratach (bez dodatkowych kosztów) czy wniesiesz opłatę za cały semestr (z dodatkowym rabatem).

Należy dodać, że nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. W momencie podpisania umowy masz pewność ile będziesz płacił za cały okres nauki. Dlaczego to takie ważne? Niektóre szkoły promują swoją ofertę jako „bezpłatne liceum dla dorosłych”. Nie mówią jednak wprost, że pomimo darmowego czesnego jest wiele opłat za każdą formalność np. wydanie legitymacji, egzaminy, zaświadczenia, wpisowe, dyplomy, świadectwa itp. Końcowo wychodzi mniej korzystniej niż stała, pewna opłata w czesnym.

Obecne koszty nauki w Liceum dla Dorosłych znajdują się tutaj - Ile kosztuje nauka w Liceum dla Dorosłych?
 

Zapisz się już dziś i uzyskaj maksymalne zniżki!

Zobacz zasady rekrutacji

Lub skontaktuj się z nami jeśli masz pytania

Formularz kontaktowy


Odwiedź nas na Facebook!

Copyright © 2018 | www.szkolydobre.edu.pl | All Rights Reserved! |