Weekendowa / Zaoczna Szkoła Podstawowa dla Dorosłych

Kto i kiedy może zapisać się do szkoły podstawowej?

Zgodnie z reformą edukacji z 2017 roku i wycofaniu szkół gimnazjalnych – nie jest już realizowany nabór do klas gimnazjalnych. Powrócił model ośmioletniej szkoły podstawowej.

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych w Poznaniu skierowana jest do osób, które ukończyły 16 rok życia, a które z różnych przyczyn nie mają możliwości ukończenia dotychczasowej szkoły podstawowej lub nie ukończyły wcześniejszego gimnazjum.

Zapisy przyjmujemy przez cały rok!

Dlaczego warto ukończyć szkołę podstawową u nas?

Nasza szkoła jest placówką oświatową posiadającą uprawnienia szkoły publicznej. Oznacza to, że wydawane świadectwa są honorowane przez wszystkie szkoły średnie i innego rodzaju instytucje.

Otrzymujesz takie samo świadectwo jak w przypadku szkoły publicznej.

Dodatkowo, jeśli rozpoczęłaś/eś wcześniej naukę w innej szkole i z różnych przyczyn nie możesz jej ukończyć pomożemy Ci z wszelkimi formalnościami potrzebnymi do kontynuacji nauki u nas.

Zdane klasy/przedmioty w innych szkołach nie pójdą na marne. Przepiszemy Twoje oceny oraz zaliczenia i sprawdzimy czy możesz kontynuować naukę na wyższych semestrach.

Więcej argumentów, które potwierdzają, że nasza szkoła jest jedną z najprzyjemniejszych form edukacji w Poznaniu możesz poznać pod tym linkiem -  Dlaczego warto uczyć się u nas? 

Jak wygląda nauka w naszej szkole?

  • Zajęcia odbywają się systemem zaocznym – dwa lub trzy zjazdy w miesiącu w soboty i niedziele. Staramy się układać plan w taki sposób, aby nie zabierać Tobie całego weekendu. Najczęściej planujemy zajęcia w godzinach od 8:00 do 15:00.
  • Nauka w jednej klasie trwa dwa semestry (7 i 8 klasa szkoły podstawowej to łącznie 4 semestry) – chyba, że ukończyłeś/aś wcześniej część gimnazjum/szkoły podstawowej to postaramy się zaliczyć Tobie odpowiednią ilość semestrów
  • Naukę prowadzi grono doświadczonych, sympatycznych i wyrozumiałych pedagogów.
  • Wszystkie klasy wyposażyliśmy w nowoczesne środki dydaktyczne.

Wspieramy i rozumiemy różne sytuacje

Zdajemy sobie sprawę z tego, że część osób pracuje, posiada własne rodziny i inne obowiązki. Dlatego staramy się zawsze elastycznie podchodzić do każdego słuchacza i pomagać mu w uzyskiwaniu zaliczeń i zdobywaniu wiedzy.

W przypadku różnych problemów np. nagłej utraty pracy – proponujemy alternatywne formy opłaty czesnego, rozkładamy czesne na większa liczbę rat lub przedłużamy terminy płatności. 

Nam także zależy na tym abyś ukończył szkołę dlatego wspólnie ustalamy różne plany alternatywne.

Co po ukończeniu Szkoły Podstawowej dla Dorosłych?

Możliwości są praktycznie nieograniczone. Możesz rozpocząć naukę w dowolnym liceum np. naszym, pójść do  technikum, rozpocząć kursy zawodowe, założyć własną działalność gospodarczą, rozpocząć pracę lub po prostu cieszyć się zdobytym wykształceniem.

W naszej szkole funkcjonuje doradca zawodowy, który chętnie pomoże Tobie w podjęciu najlepszych dla Twoich możliwości i potrzeb decyzji. Jeśli tylko zechcesz, umówimy Cię na bezpłatną rozmowę z doradcą zawodowym, który sprawdzi Twoje preferencje zawodowe.

Ile to kosztuje?

Według naszych słuchaczy posiadamy jedną z najbardziej korzystnych ofert czesnego w Poznaniu. Sam decydujesz czy chcesz opłacać naukę w ratach (bez dodatkowych kosztów) czy wniesiesz opłatę za cały semestr (z dodatkowym rabatem).

Należy dodać, że nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. W momencie podpisania umowy masz pewność ile będziesz płacił za cały okres nauki. Dlaczego to takie ważne? Niektóre szkoły promują swoją ofertę jako „bezpłatna szkoła podstawowa dla dorosłych”. Nie mówią jednak wprost, że pomimo darmowego czesnego jest wiele opłat za każdą formalność np. wydanie legitymacji, egzaminy, zaświadczenia, wpisowe, dyplomy, świadectwa itp. Końcowo wychodzi mniej korzystniej niż stała, pewna opłata w czesnym.

Nie pobieramy również opłat w trakcie wakacji!

Obecne koszty nauki w szkole podstawowej znajdują się tutaj  Ile kosztuje nauka w szkole podstawowej dla dorosłych? 

Zapisz się już dziś i uzyskaj maksymalne zniżki!

Zobacz zasady rekrutacji

Lub skontaktuj się z nami jeśli masz pytania

Formularz kontaktowy


Odwiedź nas na Facebook!

Copyright © 2018 | www.szkolydobre.edu.pl | All Rights Reserved! |